Witamy na naszej stronie!

Działamy na terenie całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem okolic Konina, Ślesina, Skulska, Sompolna a także Poznania, Wrocławia i Łodzi.

Układanie kostki brukowej

Właściwe ułożenie kostki brukowej wymaga wykorzystania odpowiedniego sprzętu oraz pracy wyspecjalizowanych brukarzy.

Profesjonalne układanie kostki rozpoczyna się od właściwego przygotowania podłoża. Konieczne jest usunięcie kamieni, korzeni oraz wszelkich przedmiotów, które mogłyby zakłócić proces zagęszczania podłoża.

Zazwyczaj oczyszczenie tereny z odpadów powoduje obniżenie terenu. W celu jego wyrównania stosuje się oczyszczony żwir, który po wyrównaniu jest mechanicznie zagęszczany.

Pracownicy wykonujący te czynności korzystają z urządzeń mechanicznych, które poprzez szybkie uderzenia przyczyniają się do zwiększenia gęstości podłoża. Prawidłowo ułożona kostka brukowa na odpowiednio przygotowanym podłożu może wytrzymać nawet nacisk samochodów ciężarowych.

W większości zastosowań korzysta się z kostki jednego koloru, lecz obecnie na rynku dostępne są różne wzory oraz kolory. Popularne staje się tworzenie kostkowych wzorów. Jesteśmy w stanie wykonać każdy projekt niezależnie od jego skomplikowania. Ilość kolorów i wzorów zależy jedynie od pomysłowości osoby projektującej układ kostek.

Wykorzystanie kostki brukowej pozwala na trwałe zagospodarowanie praktycznie każdego terenu niezależnie od jego wielkości i ukształtowania.

Korzystanie z kostki umożliwia stosunkowo szybkie budowanie nowych chodników, które charakteryzują się dużą wytrzymałością. Prawidłowo wykonany chodnik może być użytkowany przez wiele lat nawet w trudnych i zmiennych warunkach atmosferycznych.

Przy układaniu kostki brukowej na parkingach można zastosować kostki kolorowe, które odpowiednio ułożone wyznaczą miejsca parkingowe oraz kierunki przemieszczania się pojazdów.

© 2006-2021 IG-BUD
Tworzenie stron internetowych: Ataraksja